4. Velká cena ZŠ J. Gočára v HK

Publikoval(a) Svatava Ptáčková dne

1. Velká cena ZŠ Josefa Gočára v HK – zpráva ředitelky turnaje, výsledky a foto

V pořadí čtvrtá a zároveň poslední Velká cena KHK proběhla 11. 1. 2020  na ZŠ Josefa Gočára v HK. V pěti kategoriích startovalo rekordních 132 hráčů a hráček ze 13 oddílů z našeho i sousedního kraje.

Slavnostního zahájení turnaje se zúčastnil pan europoslanec Tomáš Zdechovský, pan ředitel školy Petr Sadílek a měla přijít i paní zastupitelka Královéhradeckého kraje a náměstkyně hejtmana Martina Berdychová. Ta však ráno svou účast z důvodu svého onemocnění zrušila.

Turnaj měl hladký průběh díky výborné organizaci a spolupráci členů oddílu ŠŠPM Lipky HK. Všichni přítomní jistě ocenili možnost zakoupit si drobné občerstvení v bufetu. Výsledky tohoto turnaje byly po každém kole pro všechny ke kontrole k dispozici na nástěnkách v prostoru školy a na webu KHŠS byl odkaz na chess-results.

V první kategorii, kde hráli ti nejstarší (2004 – 2005), hrálo 12 šachistů, z toho čtyři dívky.

První místo získal Jan Vestfál ze ŠŠPM Lipky HK, druhý byl Filip Rokoš z ŠK Lípa a třetí místo patřilo Tobiáši Zdechovskému ze ŠŠPM Lipky HK.

První mezi dívkami ale celkově druhá byla Anička Voříšková ze ŠŠPM Lipky HK, druhá dívka Tereza Radmila Šulcová z 2222 ŠK Polabin a třetí Iva Petirová z TJ Lokomotiva Trutnov.

Ve druhé kategorii (2006 -2007) startovalo 22 hráčů, z toho čtyři dívky.

Medailové pozice zcela ovládli hráči ze ŠŠPM Lipky HK v tomto pořadí: Jan Dedek, Matěj Komora, Miloš Bednář. Mezi dívkami byla nejlepší Lada Zelbová z ŠK Lípa, Šárka Marxová z TJ Jiskry Jaroměř a Michaela Šmejdová z TJ Náchod.

Třetí  kategorie ( 2008 – 2009 ) byla  obsazena 31 hráčem.

Vyhrál ji Lukáš Zelba z ŠK Lípa, druhý byl Vojtěch Vlček z TJ Náchod a třetí Michal Dušánek z Regionu Panda. Nejlepší dívkou byla celkově druhá  Stela Archlebová TJ Jiskra Jaroměř, druhá Anna Reschelová z ŠK DDM Třebechovic a třetí Kateřina Šmejdová z TJ Náchod.

Nejpočetnější byla čtvrtá kategorie ( 2010 – 2011 ). Tady o trofeje bojovalo 29 hráčů a 12 hráček.

Tuto kategorii zcela ovládli Václav Kroulík a Daniel Jan Krautschneider z Regionu Panda, třetí místo vybojoval  Roman Holubář z domácího oddílu. Nejlepší dívkou se stala Ellen Lukášková z ŠK Lípa, druhou byla Michaela Hrubá ze ŠŠPM Lipy HK a třetí Iva Archlebová z TJ Jiskra Jaroměř.

V páté kategorii (2012 a ml.) startovalo 26 hráčů, z toho 6 dívek.

Vítězkou se stala Jana Rudová  z ŠK Lípa, druhá byla Tereza Jenčková ze ŠŠPM Lipky HK a třetí nejlepší se stala Eva Halamková z TJ Jiskry Jaroměř.

Nejlepším chlapcem byl Štěpán Kroulík z Regionu Panda, druhým se stal Vítězslav Vlček TJ Náchod a ke třetímu šťastnému výherci patřil Michal Holzknecht z ŠK Lípa.

Vyhlašování výsledků se trochu protáhlo, neboť se ještě vyhlašovalo celkové pořadí jednotlivých kategorií. Na závěr turnaje se přišel podívat krajský trenér mládeže Luboš Roško v doprovodu šachového velmistra Štěpána Žilky.