Tři postupy na Mistrovství Čech pro Matěje, Miloše a Honzu

Publikoval(a) Svatava Ptáčková dne

Krajský přebor jednotlivců v kategorii HD 12 a 14 v Hostinném

O víkendu 29. 4. a 30. 4. 2017 jsem vyrazila se třemi chlapci: Matějem Komorou, Milošem Bednářem a Honzou Dedkem na velmi důležitý turnaj, který je vrcholem celé šachové sezóny.  Doprovázel nás i pan Komora, který řídil a staral se o sportovní  vyžití chlapců.

Hrálo se ve dnou dnech 6 kol s povinným zápisem.  Na partii měl každý hráč 30 minut s přídavkem 30 s za tah.

Mým přáním bylo získat alespoň jedno postupové místo na Mistrovství Čech. Na turnaji jsme se dozvěděli, že postupují 4 chlapci.

Naši chlapci od začátku k turnaji přistupovali velmi zodpovědně. Hráli s rozmyslem a dlouho.

Matěj neutrpěl žádnou porážku. Dvakrát remizoval. Poprvé  s Aničkou Voříškovou a pak s Michalem Stejskalem, který po celou dobu turnaj vedl. Výhrou v posledním kole nad zkušeným šachistou Janem Reschelem a tím, že Michal Stejskal v posledním kole remizoval, Matěj turnaj vyhrál. Získal 5 bodů a teprve  druhé pomocné hodnocení ho udělalo vítězem KP v kategorii H 12 a tedy i krajským přeborníkem.

Miloš Bednář hrál dlouhé partie. Prohrál pouze s Michalem Stejskalem, dvakrát remizoval a se 4 body skončil na třetím místě.

Honzík byl v prvních dvou kolech poražen, a potom už jenom vyhrával. Porazil zkušené šachistky Stelu Archlebovou, Elen Hetfleischovou a Šárku Marxovou. Se 4 body skončil na 4. místě z 19 hráčů.

Skvělé výkony všech našich chlapců!!!!!

Blahopřeji k postupu na Mistrovství Čech, které bude na konci října v době podzimních prázdnin.